ضربدر

....................با ضــــــربـــــــدر است که میتوان انسانها را شناخت ....................

ضربدر

....................با ضــــــربـــــــدر است که میتوان انسانها را شناخت ....................

پیام های کوتاه
  • ۱۱ خرداد ۹۳ , ۲۰:۰۵
    آف

۷ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

۳۱فروردين

چگونه مدیری را که ضعف هایش حتی در حاشیه هم وارد شده است دردانه بخوانیم؟!

مرتضی استاجی
۳۱فروردين

حتما تا حالا به این مساله دقت کردی که وقتی همه چراغ های خونه رو خاموش می کنی اولش چشم چشم رو نمی بینه و اگر راه بری می خوری زمین ولی همینکه چند دقیقه ای می گذره کم کم چشم آدم به این تاریکی عادت میکنه و کم کم همه چیز رو می تونه تشخیص بده و قشنگ میتونی راه بری و به جایی هم برخورد نکنی 

تاریکی همون تاریکیه اما نگاه آدمه که عوض میشه

تا جایی که اگه بعد چند دقیقه چراغ رو روشن کنن چشمهات اذیت میشه و داد میزنی چراغ رو خاموش کنید

***

اول هاش شاید سخت باشه و نتونی تحمل کنی و نتونی راه زندگی ات رو پیدا کنی  اما اگه چراغ دلت رو روشن نکنی آروم آروم به همین تاریکی عادت می کنی و کم کم چشمهات به چیزهایی باز میشه که قبلا نمی تونستی ببینی

گناه تاریکی مطلقه! آدم بار اول که پا میذاره روی عقلش و به سمت گناه میره ، عذاب وجدان اذیتش می کنه اما کم کم آروم آروم بهش عادت می کنه و فکر میکنه دنیا اصلا همینه و اگه کسی بخواد کمکش کنه که چراغ دل و عقلش روشن بشه داد میزنه روشن نکن روشن نکن چشمهات تحمل دیدن نور رو نداره!

***

چراغ های راهمون رو اگه خاموش کردیم آروم آروم پرده ها رو کنار بزنیم چراغ ها رو روشن کنیم که نور ماه مبارک رمضان اذیتمون نکنه!

ماه عزیز رجب رو از دست ندیم

عیدتون مبارک

مرتضی استاجی
۲۶فروردين

 درسی از بصائر :

با قرآن خود را تزیین کنید

مرتضی استاجی
۱۹فروردين

روایات مقابله با جنون را می خواندیم 

یکی از راههایش این بود : 

هر روز یا اگرنمی شود هر هفته وباز اگر نمی شود هر ماه و حتی در روایتی دیگر آمده است اگر نمی شود سالی یک بار این کار را بکنید:

بوییدن گل نرگس 

***

ای گل نرگس!اگرچه نبوییده مجنون توییم ، اما ، آرزویمان یکبار بوییدن توست تا شفاء یابد تمام جنون های ما!


مرتضی استاجی
۱۹فروردين

 

دست نگه دارید

این روزها روزهایی نیست که به فکر ریاست جمهوری باشید ، آمار بسیاری از سایت های معتبر خبر از کاهش علاقه مندی آحاد مردم به رییس جمهور شدن می دهد.

در این گزارش ها بیماری واگیرداری که این روزها در بین رییس جمهور ها شایع شده است؛ را علت اصلی بی میلی مردم می داند.

چند روز پیش تشییع جنازه سومین قربانی این بیماری برگزار شد.

بسیاری از تحلیل گران معتقدند علت کناره گیری عارف از کاندیداتوری ریاست جمهوری در ریاست جمهموری اخیر دورشدن از همین مشکل بوده است.

و نیز معتقدند علت اصلی رد صلاحیت پدر آقای  "م . ه " فوت مادر ایشان در دوران ریاست جمهوری خود اوست.

و حتی در بعضی رسانه ها آمده است : خود آقای " م.ه " دیگر به فکر ریاست جمهوری نیست چراکه باید مادر نظام زنده بماند. البته خبر ها حاکی ست اصرار های پدر و خواهر و برادر  آقای  "م.ه" بسیار در این امر دخیل بوده است.

و نیز بعضی از رسانه های غربی که چندی پیش با زوم کردن روی خنده های سفیر ظریف معتقد بودند او دعوی ریاست جمهوری دارد، در خبر دیروزشان به کم شدن خنده های ظریف در بیانیه لوزان اشاره داشتند.

نماینده شهر قاسم آباد در این باره گفت : قانونی دوفوریتی قرار بر تصویب است که یک شرط بر شرایط ریاست جمهوری اضافه گردد که طبق این قانون باید مادر کاندیداهای ریاست جمهوری زنده و سالم از هرگونه مریضی باشند و لذا هر پیرمردی توانایی کاندیدا شدن ندارد.

دکتر قاسمی فوق تخصص بیماری های واگیردار می گوید : اینگونه بیماری ها فقط از راه سخن گفتن منتقل می شود و این نشان از آن دارد که در این روزها جلسه و گفتگویی میان سه بیمار رخ اده است. که این موجب تعجب  رسانه ها شده است چراکه پیش از این ، این سه بیمار  جدایی عقیده و راه روش های سیاسی از هم بوده است که شاید با این اتفاق معلوم شود همه این سیاه بازی ها سیاسی کاری بوده و این گروه ها همه دست در یک آستین دارند. وهمه جناح بازی ها کشک است.

و هم چنین آقایان قالیباف ، جلیلی، حدادعادل، رضایی و دیگران دوباره پیروزی حسن روحانی در انتخابات اخیر را تبریک وتسلیت گفتند.

و سران فتنه نیز در همین راستا و بعد از کشیده شدن مسایل خانوادگی به سیاست و درگیر شدن خودشان در موضوع در نامه های جداگانه ای ریاست جمهوری بنی صدر ، آیت الله خامنه ای، هاشمی رفسنجانی، خاتمی و روحانی را تبریک و تسلیت گفتند و با ویدیو کنفرانس از احمدی نژاد برای فداکاری هایش تقدیر و تشکر کردند.

 

مرتضی استاجی
۰۹فروردين

شنیده بودم و بارها خودم هم گفته بودم که باید دین رو در جای جای زندگی مون وارد کنیم تا جایی که حتی حرف زدن های عادیمون هم با دقت به این مطلب باشه ولی وقتی توی فضای مجازی می گشتم واقعا از این همه دینداری و وارد کردن دین به جای جای زندگی آدمی لذت بردم

داشتم دنبال آپدیت "آنتی ویروس نود" میگشتم که بر خوردم به یک سایت معنوی که روایتی را چقدر عالی ازش استفاده کرده بود

متن اون سایت:

"حداکثر امنیت سیستم شما توسط انتی ویروس نود32 تامین خواهد شد به شرطی که این انتی ویروس آپدیت باشد !

سه چیز است که همه مردم به آنها نیاز دارند: امنیّت، عدالت و آسایش.

امام صادق (ع)"

یاد اون تعمیر لنت ماشین  قاسمی افتادم که سر در مغازش اش آیه "فبما رحمه من الله لنت لهم" را زده بود

 

مرتضی استاجی
۰۹فروردين

آدم تو نماز باید حواسش خیلی جمع باشه 

دیشب داشتم نماز میخوندم که دیدم کناریم داره مارک لباسشو می بینه خوب الان وقت این کارهاست حواستو پرت میکنی!

یا اون طرفی ام هی با موهاش ور میره معلومه که حواسش به نمازش نیست!

خوب حالا اینها به کنار طرف پاشده با جوراب سوراخ اومده داره نماز می خونه !من چی بگم حتما از اول نماز تا آخرش در تکاپوی اینه چیکار کنم پشت سری هام اینو نبینن حواس نمی مونه براش

یا اون یکی دیگه حواسش به ادای دقیق "ق" و در موارد "ح" و دیگر موارده، خوب کی وقت میکنی به خود نماز برسی

بهرحال تا  نماز تموم بشه همش جوش میزدم این رفقای من چرا اینقدر توی نمازشون حواس پرت ان

مرتضی استاجی